• Konopná múka 1000g

Konopná múka

Konopná múka, sa získava pomletím výliskov za studena lisovaných semienok.

  • neobsahuje glutén

  • má vysoký obsah ľahko stráviteľných globulínových bielkovín edestínu a albumínu

  • vysoký obsah všetkých esenciálnych aminokyselín, vlákniny, antioxidantov a prírodných fytosterolov

Použitie: pri pečení nahradiť do 20 % objemu obyčajnej múky. Vyskúšajte palacinky z konopnéj múky alebo si upečte chutný chlieb.

V poslednom čase znovu objavujeme túto voľakedy tradičnú rastlinu. Nielenže ňou možno obohatiť jedálny lístok, ale má aj mimoriadne priaznivé účinky na zdravie. Napríklad Číňania využívali konope siate už pred tromi tisíckami rokov nielen ako potravinu, ale aj ako pomerne všestranný liek. Vedecké štúdie dávno potvrdili mnohé liečivé účinky rôznych živín, ktoré konopné semienka obsahujú. Sú to najmä esenciálne omega 3 a omega 6 polynenasýtené mastné kyseliny a bielkoviny. 

Ak sa hovorí o konope, obvykle ľudia reagujú s obavami, pretože s touto rastlinou sa im spája pôsobenie psychotropných látok. Netreba sa však obávať, konopné produkty určené na potravinárske využitie sa získavajú zásadne zo semien technických odrôd Cannabis sativa (konopa siata). Tento druh konope psychotropné látky - kanabinoidy neobsahuje. Aj dietologička Alexandra Frolkovičová potvrdzuje, že rozdiel medzi konopou siatou – potravinárskou a konopou psychoaktívnou je v obsahu a pomere kanabinoidov.

Žiadna droga

Kým v psychoaktívnej konope podľa lekárky prevažuje množstvo látky tetrahydrokanabinol (THC), ktorá má psychotropné účinky. V konope siatej, naopak, prevláda tzv. prekurzor THC - kanabidiol (CBD), je to látka, ktorá ešte nemá účinky aktívneho THC. Podľa odborníkov všetky produkty z potravinárskej konopy obsahujú látku THC v menších množstvách, než aké sú povolené v mnohých štátoch sveta. „Kanabidiol, ktorý sa aj v konope siatej nachádza len v stopových množstvách, nielenže nemá psychoaktívne účinky THC, ale dokáže ich aj účinne blokovať.“  Látka kanabidiol má liečivé účinky. Chráni nervový systém, priaznivo pôsobí proti kŕčom a má aj protizápalové a antimikrobiálne účinky. Okrem toho štúdie potvrdzujú, že táto látka má aj silnejšie antioxidačné účinky ako vitamín C alebo E.

Upozornenie: Odporúčame skladovať na suchom a chladnom mieste.

Zloženie: 100% múka z konopných semienok.

Použitie: pri pečení nahradiť do 20 % objemu obyčajnej múky. Vyskúšajte palacinky z konopnéj múky alebo si upečte chutný chlieb.

Nutričné ​​hodnoty v 100g

Sacharidy 20g, bielkoviny 31,9g, tuky 8,1g, vláknina 22g, voda 10,23g, minerálne látky 7,07g

Táto forma spracovania konope neobsahuje žiadne návykové látky (THC)

Vlastnosti
Balenie 1000g
Krajina pôvodu Česká republika

Napísať recenziu

               

Štítky: konopná múka