• Cícer 1000g

Cícer

Cícer je strukovina so skvelou ľahko sladkastou chuťou, ideálnou do zdravého jedálnička.

Cícer je prirodzene bezlepkovou surovinou, ktorá skrýva veľké bohatstvo bielkovín. Je preto veľmi obľúbený u ľudí so špecifickými stravovacími návykmi či priaznivcov zdravej stravy. Okrem zdravotných prínosov má totiž aj skvelú variabilnú chuť. Znesie úpravu do slaných pokrmov, ako sú nátierky, polievky alebo ragú, ale aj do sladkých, ako napríklad cizrnové brownies alebo vegánska verzie panna cotta.

Viete že?
Plody cíceru získavame z jednoročných či vytrvalých bylín, ktorých je asi štyridsať tri druhov. Pestujú sa najmä vo východnom Stredomorí a Strednej Ázii. Cícer je významnou strukovinou podobnou napríklad hrachu či fazuli. Okrem prísunu bielkovín zaisťuje telu aj pocit nasýtenia, podporuje trávenie, udržuje stabilnú hladinu cukru v krvi a zlepšuje obranyschopnosť tela proti chorobám.

Vlastnosti a výhody: Cícer čiže rímsky hrach je plná dôležitých živín, predovšetkým bielkovín, sacharidov a vlákniny. Obsahuje železo, fosfor, vápnik, horčík, mangán, zinok a vitamíny skupiny C, E a A. Navyše fosforu, horčíka a vápnika má najviac zo všetkých strukovín. Klíčky obohatí každý jedálniček o vitamíny, minerálne látky, vlákninu, bielkoviny a enzýmy. Okrem toho sú veľmi chutnou záležitosťou, ktorá skvele vyzerá.

Zloženie: cícer 100%

Výživová hodnota v 100g

Energia: 357 kcal

Tuky: 5.1g

z toho nasýtené mastné kyseliny: 0.7g

Sacharidy: 57g

z toho cukry: 4.3g

Bielkoviny: 20g

Soľ: 0.03g

Vlastnosti
Balenie 1000g
Krajina pôvodu Kanada

Napísať recenziu

               

Štítky: cícer