• Omega 3-6-9 100 tabliet

Omega 3-6-9 100 tabliet


Omega 3-6-9 kapsuly

 • Tri zdroje mastných kyselín len v 1 kapsule.
 • 3 rôzne druhy olejov: rybí olej, olej z ľanových semienok a olej zo slnečnicových semienok.
 • S obsahom vitamínu E.
 • Pohodlná forma želatínových kapsúl so širokým spektrom mastných kyselín
 • Bez pridaných sladidiel a GMO od BioMedical.

Alternatívne názvy: zdravé tuky, omega 3, rybí olej, fish oil.

Omega 3-6-9 kapsuly - výživový doplnok

Kapsuly Omega 3-6-9 obsahujú tri rôzne druhy olejov:  rybí olej, olej z ľanových semienok a olej zo slnečnicových semienok, ktoré obsahujú celú škálu rôznych mastných kyselín nevyhnutných pre ľudské telo. Všetky omega mastné kyseliny sú pre človeka nesmierne dôležité a keďže si telo mnohé z nich nedokáže samé vytvoriť, je nutné ich prijať v rozličnej potrave a doplnkoch.

V tele zastupujú viacero nevyhnutných funkcií, ktoré majú vplyv na celkové zdravie človeka. Nachádzajú sa najmä v rybacom mäse, rôznych olejnatých semenách a olejoch z nich vyrobených. Vysoké obsahy týchto mastných kyselín majú však aj všetky druhy orechov a mäsa, najmä červeného.

Azda najznámejšie sú omega-3 mastné kyseliny,ktoré sa zaraďujú medzi takzvané polynenasýtené tuky. K najznámejším omega-3 mastným kyselinám patria takzvané ALA, EPA a DHA kyseliny.

Všetky z nich sú pre ľudské telo nenahraditeľné, pričom ALA kyselina pomáha udržiavať normálne hladiny cholesterolu (normocholesterolemický účinok sa dosiahne pri dennom príjme 2g ALA).
EPA a DHA kyseliny prispievajú k správnemu fungovaniu srdca, regulujú krvný tlak a udržujú normálne hodnoty triglyceridov v krvi. Týchto účinkov sa dosiahne už pri dennom príjme 250mg DHA a EPA.

Omega-6 mastné kyseliny sú taktiež polynenasýtené tuky, ktoré je možné získať len z vonkajších zdrojov. Najvýznamnejšou je kyselina linolová, ktorá tiež zohráva svoju úlohu v udržaní normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

Omega-9 mastné kyseliny sú takzvané mononenasýtené tuky, ktoré ale nie sú označované ako esenciálne, čiže ľudské telo si ich vie vyrobiť z omega-3 a omega-6 mastných kyselín. Napriek tomu však zohrávajú rôzne dôležité úlohy v našom metabolizme.

Okrem tohto komplexného produktu sú v našej ponuke aj samotné omega 3 kyseliny alebo omega 3 strong varianta. Samostatne si môžete kúpiť aj kapsuly ALA s obsahom 500mg kyseliny alfa lipoovej, či čím ďalej populárnejšiu konjugovanú kyselinu linolovú známejšiu skôr pod skratkou CLA.

Množstvo účinných látok v 1 kapsule % RH

 • Rybí olej 400 mg - Referenčná výživová hodnota nie je definovaná
 • Ľanový olej 300 mg - výživová referenčná hodnota nie je definovaná
 • Slnečnicový olej 290 mg - Nutričná referenčná hodnota nie je definovaná
 • Vitamín E 3,3 mg 27,5%

Obsah mastných kyselín množstvo v 1 kapsule

 • ALA (kyselina alfa-linolénová) 135 mg
 • EPA (kyselina eikosapentaenová) 60 mg
 • DHA (kyselina dokosahexaenová) 35 mg
 • OA (kyselina olejová) 100 mg
 • LA (kyselina linolová) 165 mg

Zloženie: rybí olej, olej z ľanových semienok, olej zo slnečnicových semienok, DL-alfa-tokoferylacetát (vitamín E), želatína, zvlhčovadlo: glycerol, čistená voda. 

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. 

V zimných mesiacoch môže počas prepravy dôjsť k stuhnutiu a zakaleniu gélových kapsúl - nejde však o závadu! Rôzne druhy tukov majú rozdielne teploty tavenia, čo znamená, že tuhnú pri rôznych teplotách a to sa prejaví zakalením obsahu. Zakalenie ale neindikuje kvalitu, či účinok výrobku!

Skladovanie: Skladujte v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti. 

Dávkovanie: 2 kapsuly denne počas jedla. 

Odporúčaná denná dávka: 2 kapsuly 

Účinné látky v ODD (2 kapsuly): rybí olej 800mg*, organický olej z ľanových semienok 600mg*, olej zo slnečnicových semienok 580mg*, vitamín E 6,7mg (56% RVH).

*RVH nie je definovaná. RVH = referenčná výživová hodnota.

Vlastnosti
Balenie 100 tabliet
Krajina pôvodu Česká republika

Napísať recenziu

               

Štítky: Omega 3-6-9