• Kôpor sušený 100g

Kôpor sušený 100g

  • Výrobca: Nutsland
  • Dostupnosť: Skladom

Kôpor sušený 

Käpor je jedna z klasických bylín našich kuchýň, ktorá sa používa dodnes. 

Táto skvelá bylinka je vhodná do šalátových dresingov, gréckych tzatziky, polievok, omáčok, prívarkov, slaných koláčov zaváranín či jedál z rýb. Je jednou z najzdravších surovín, aké môžeme v kuchyni používať. V starom Ríme a v Grécku bol svojho času považovaný za prejav náklonnosti.

Pôvod koreniny   Kôpor pochádza z Ázie a k nám sa dostal zo Stredozemia, kde rastie vo voľnej prírode. Kôpor dorastá do výšky 50 až 110 cm. Je to nenáročná bylina, ktorá nepotrebuje skoro žiadnu extra starostlivosť. Pestovanie kôpru nieje náročné, vysiať ho môžete pokojne aj medzi zeleninu.

Liečivé účinky   Kôpor fantasticky pomáha prečisťovať krv. Okrem toho obsahuje vitamín C,F,B, karotén, železo, fosfor, vápnik, draslík, ale aj kyselinu olejovú. Jeho silice majú vzácnu vlastnosť, a síce, dokážu potlačiť alergický kašeľ. Je tiež považovaný za vynikajúce antibakteriálne činidlo, ktoré napomáha správnemu fungovaniu tráviaceho traktu a pohybu čriev. Kôpor obsahuje množstvo účinných látok (živín, vitamínov, minerálov), ktoré pozitívne ovplyvňujú celkové zdravie. Kôpor je veľmi nápomocný vďaka svojim účinkom - pri poruchách trávenia (plynatosť, zápcha), pri nechutenstve, zníženej imunite, zavodnení organizmu.

náš TIP: Ak vás poštípala včela, osa či iný hmyz, potrite si miesto kôprom. Má vysoké antibakteriálne účinky a pomáha hojiť miesto vpichu. Takisto má fantastické účinky proti svrbeniu. Jeho vlastnosti sú v tomto smere podobné ako vlastnosti a účinky cibule. Potláča škaredý kašeľ a pomáha pri trávení a správnom fungovaní čriev.

Skladovanie: koreniny je potrebné skladovať na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25°C.

Zloženie: kôpor – vňať sušená

Vlastnosti
Balenie 100g
Krajina pôvodu Poľsko

Napísať recenziu

               

Štítky: kôpor sušený