• Pšenové vločky 500g

Jemné pšenové vločky

Pšenové vločky sú vyrobené len zo pšena. Pšeno to sú žlté guľôčky, ktoré dostaneme po odstránení šupiek z prosa. Pšenové vločky sú typickej orieškovej chuti, bez pridaného cukru. Vhodné sú na prípravu bezlepkových raňajok a bezlepkových kaší.

Prečo je pšeno zdravé?

Pšeno je obilnina, ktorá vzniká odstránením semenných šupiek prosa. Je ľahko stráviteľné a bezalergénové zrno. Pokrmy zo pšena sú veľmi výživné, sýte a s vysokým obsahom vlákniny. Sú bohatým zdrojom minerálov, a preto sú vhodné pri stavoch vyčerpanosti a úrazoch. Svojím vysokým obsahom železa sú výbornou potravinou pre chudokrvné deti i dospelých. Rovanko svojou prirodzenou bezlepkovosťou sú vhodné pre celiatikov. Keďže pšeno je zásadité, pomáha nám pri žalúdočných problémoch, ktoré sú spôsobené prekyslením. Pšeno má vyvážený pomer bielkovín, tukov a sacharidov. Obsahuje vitamín B3 – niacín, ktorý napomáha k znižovaniu hladiny cholesterolu. Všetky odrody pšena vykazujú vysokú antioxidačnú aktivitu.

Tipy na použitie: Pšenové vločky sa môžu použiť na prípravu výbornej a výživnej pšenovej kaše. Môžeme ich primiešať do jogurtu, cesta alebo použiť na zahustenie polievok a omáčok. Pšenové vločky postupne nasiaknu vodu, preto je ideálne zaliať 1 diel vločiek 3 dielmi mlieka alebo jogurtu. Pridať môžete oriešky, ovocie, javorový sirup.

Skladovanie: Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje v 100g 

Energia: 1540kJ/364kcal;

Tuky: 2,9g

z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,9g

Sacharidy: 71,4g

z toho cukry: 1,1g

Bielkoviny: 10,6g

Soľ: 0g

Povolené množstvo pri Low FODMAP diéte: 1 šálka (varená) na deň

Vlastnosti
Balenie 500g
Krajina pôvodu Poľsko

Napísať recenziu

               

Štítky: pšenové vločky