• Horčičné semienko - čierne 1000g

Horčičné semienko čierne

Horčicové semienko čierne je obľúbené korenie v mnohých kuchyniach, predovšetkým Indických. Získava sa z rastliny, ktorá sa radí ku kapustovitej zelenine, ako je napríklad brokolica, ružičkový kel a kapusta. Čierne semienka dodávajú jedlu pikantnú, aromatickú, rustikálnu chuť a vôňu, ktorá je jedinečná. Sú pikantnejšie než žlté a hnedé odrody.

Najlepším spôsobom ako plne uvoľniť chuť, je zmiešať semienka na približne 10 minút s teplou vodou, ešte pred pridaním do pokrmu. No na druhej strane, ak chceme potlačiť ich ostrú chuť, je vhodné pridať do jedla kyslú tekutinu, napríklad citrónovú šťavu, ocot alebo víno. Horčicové semienka čierne sa výborne hodia k iným štipľavým koreninám, ako je cesnak a chilli. V kuchyni sú súčasťou rôznych zmesí korenia, marinád, kari, nakladanej zeleniny (predovšetkým kapusty a uhoriek), šalátových zálievok. Majú výborné konzervačné vlastnosti. Semienka sú zdrojom selénu, omega-3 mastných kyselín, mangánu, fosforu, horčíka, medi a vitamínu B1.

Zaujímavosť: Zmiešaním pomletého semienka s teplou vodou, vznikne masa, tzv. "horčičná náplasť“, ktorú možno prikladať na bolestivé časti tela. Zmierňujú tiež zadržiavanie vody v tele a zvyšujú chuť do jedla.

Zloženie: celé horčicové semienka - čierne.

Dávkovanie: podľa chuti a množstva jedla.

Vlastnosti
Balenie 1000g
Krajina pôvodu Rusko

Napísať recenziu

               

Štítky: horčičné semienko